TARİHÇE

Yenilikçi gücü, üretimi, tecrübesi, ihracatı, ülkemiz ve dünya pazarlarındaki saygın konumu ile tanınan Acar Group’un temelleri 1980 yılında atılmıştır.

1980’den günümüze sektörün öncüsü ve dinamiği olarak devam eden Acar Group’un faaliyetleri basım sektörü ile başlayıp, promosyon, kırtasiye, gayrimenkul ve yayıncılık alanlarına yayıldı.

Kırtasiye sektörü dahil olmak üzere dört farklı ürün grubunda markaya sahip olan Acar Group, ilk olarak 1997 yılında Acar Collection markası ile markalaşma sürecine adım atmıştır. Bu süreci Arwey markası devam ettirmiş ve dünyanın üçüncü büyük defter markası haline gelmiştir.

Promosyon sezonunun temel taşını oluşturan ajanda ve deri ürün grubunda da Acar Ajanda ve Bon Carnet markalarını tüketicisiyle buluşturan Acar Group, kurumsal firmaların promosyon ihtiyacını karşılamaya devam etmektedir.

2012 yılı itibariyle çalışmalarına başlanan, ofis yaşamının vazgeçilmezi olan ürünleri, deri konseptiyle buluşturarak Luuds markasını yaratan Acar Group, bu alanda da söz sahibi olmayı hedefliyor.

Acar Group bünyesinde kurulan ABM Yayınevi, 2010 yılından bu yana edebiyat, tarih, sanat, araştırma, akademik, ekonomi, çocuk, gençlik ve popüler kategorilerinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Günümüz teknolojisini takip eden ABM Yayınevi, e-kitaplarıyla da okuyucusuna ulaşmaktadır. ABM Yayınevi, yayıncılığın dışında, kişisel ve kurumsal kütüphane çözümleriyle kitapseverlere daha hijyenik ve kolay okunabilir kitaplar sağlamak için özel ürünler ithal etmektedir.

Acar Group, son yıllarda ülkemizde de hızla gelişen inşaat sektörüne, 2009 yılında Acar Gayrimenkul ve Proje Danışmanlığı adı altında girdi. Semt müteahhitliği ile İstanbul ve çevre illerde proje kapsamında çalışmalarını yürüten şirket, aynı zamanda arsa alım ve satımı ile sektöre hizmet vermektedir.

Büyümenin gereği olarak, global pazarlarda lokal olabilme kuralını yerine getirerek, Almanya, Rusya ve Kazakistan’da pazarlama ve satış ofisleri açarak, gerek bu ülkelerde, gerekse bölge ülkelere üretimini yaptığımız ürünlerin ve markalarımızın satış faaliyetlerini gerçekleştiriyoruz.

Dünya’nın 42 ülkesine bölge müdürlükleri vasıtasıyla veya direkt ihracat yapan şirketimiz, global pazarda söz sahibi üretici olmanın yanı sıra, piyasadaki saygınlığı ile de alanının değerli şirketlerinden biri olmuştur.

Acar Group, hizmet verdiği tüm sektörlerde ‘en iyi’ olabilmenin yolunun ‘farklı’ olmaktan geçtiğinin bilincindedir. Bu doğrultuda ülkemize dinamizm katmak için, Dünya ürünleri üretmeye ve Dünya standartlarında hizmet vermeye devam edeceğiz.